Националът Николай Къртев и тимът на Тулуза записаха четвърта победа във френската

...

Николай Къртев отбеляза 11 точки за успеха на Тулуза във Франция

Националът Николай Къртев и отборът на Тулуза записаха четвърта победа във френската Лига. Воденият от Патрик Дюфло тим се наложи над Туркоа с 3:1 (25:19, 25:15, 22:25, 25:19) в мач от 11-и кръг на шампионата, изигран в зала " Андре Бруа ".

Николай Къртев изигра доста добър мач, като се разписа с 11 точки (4 блокади). Най-резултатен за Тулуза бе Даниел Каляри с 18 точки, с 12 точки завърши Луис Мартинс Сене. За Туркоа Мориц Райхарт приключи с 14 точки, 12 точки осъществя Грегори Жемпин.

Тулуза заема девето място в класирането с 11 точки (4 победи, 7 загуби), Туркоа е пети с 18 точки (7 победи, 4 загуби).

В идващия кръг Тулуза излиза против Плесис-Робинсън, на 10 декември (събота). Туркоа среща Ница.